пʼятниця, 16 грудня 2011 р.

Я також винищував українців. Поставте і мені пам’ятник!


Збаразька Свобода буде домагатися відставки голови районної ради

Заява фракції ВО "Свобода" на сесії районної ради


Сьогоднішня сьома сесія шостого скликання Збаразької районної ради скликана через п’ять місяців після попередньої, яка відбулась 6 липня 2011 року.
 І хоча п. 5 ст. 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачає, що сесія скликається один раз в квартал, нескликання сесії протягом такого тривалого періоду фактично свідчить про неналежне виконання обов’язків головою Збаразької районної ради Розвадовською Н.І. Тим більше, що питань для розгляду районною радою є більш, ніж достатньо.
 Протягом 2011 року ми не заслухали жодного звіту про виконання районних цільових програм, які були затверджені радою, а їх є біля трьох десятків; не заслуховували інформацій прокурора району, начальника районного відділу внутрішніх справ про стан законності, боротьби із злочинністю, охорони громадського порядку; не було розгляду виконання бюджету за 9 місяців, що дало б змогу передбачати чи вносити відповідні зміни в районний бюджет і більш ефективно впливати на виконання запланованих заходів; не розглядались протягом п’яти місяців питання про затвердження грошової оцінки земельних ділянок для надання в оренду, що призвело до недопоступлення коштів в бюджет і необхідності виділення дотацій окремим сільським бюджетам; не розглядалось радою і питання реконструкції Стадіону – об’єкта районної комунальної власності.
Внаслідок нескликання сесії головою районної ради Розвадовською Н.І. введена практика призначення виконуючих обов’язки на вакантні посади керівників підприємств районної комунальної власності ( Збаразьке районне бюро технічної інвентаризації, редакція газети «Народне слово»).
       В період між сесіями практично бездіяли і постійні комісії ради, не заслуховувались їх звіти, не звітувала про свою роботу голова та заступник голови районної ради. Робота ради за весь попередній період належно не висвітлювалась, немає публічного доступу до документів, прийнятих радою. Така організація роботи районної ради свідчить про ігнорування її керівництвом законодавчо закріплених принципів місцевого самоврядування: народовладдя, законність, гласність, колегіальність, підзвітність та відповідальність перед територіальними громадами органів та посадових осіб.
       У зв’язку з цим депутатська фракція районної ради ВО «Свобода» заявляє, що при продовженні таких методів організації роботи ради ми будемо ініціювати розгляд на сесії питання про дострокове припинення повноважень голови районної ради Розвадовської Надії Іванівни.

16 грудня 2011 року

понеділок, 5 грудня 2011 р.

Мер Збаража хоче ще раз недовіру?

Не пройшло і місяця як мер Збаража знову взявся за старе - пропихає свої питання будь-якими способами.

Не бажання визнавати бюджету, який прийняли депутати ще в січні місяці підштовхують його на різні авантюри. Подався в суд, щоб іменем України заставити неугідних депутатів прийняти ЙОГО бюджет, але суд не поспішає з розглядом скарги... І мабуть не дуже меру на руку те, що депутати дізналися про розгляд питання по бюджеті в суді і долучилися до судового процесу. А так все гарно починалося: позивач - міська рада (в особі юриста мера), відповідач - міська рада (в особі начальника загального відділу ), а сама позовна заява стосується депутатського корпусу.Нашим судам дивуватися не варто.

Вирішив мер зібрати позачергову сесію. І настільки позачергову, що навіть забув запросити всіх депутатів, або не всі депутати на сесії потрібні. Тай, в позачергові сесії море плюсів. Не варто перейматися проектами рішень, перед голосуванням роздадуть, якщо роздадуть, і нехай попробують депутати не голосувати - у всіх проблемах міста будуть винні. І дивним є те, що на позачергову сесію винесено понад 27 питань. Зазвичай, позачергову сесію скликають, щоб прийняти якесь термінове питання, а мер вирішив усе, що назбиралося прийняти без розгляду питань депутатськими комісіями, щоб ще чого лишнього не знайшли. 

Першим питанням стоїть бюджету міста. Саме того бюджету, який вже прийнятий депутатами майже рік тому. Але по певних причинах меру треба інший бюджет.


Крім бюджету ще є ряд питань, які вже прийняті депутатими, але суто із власних амбіцій мер не хоче їх визнавати і робить все, щоб дані рішення не виконувалися. 

Земельні питання ще цікавіші - ні тобі адрес, ні прізвищ кому надаються земельні ділянки, голосуйте депутати, мер сесію скликає!..

Одного разу вже депутати відмовилися голосувати за приватизацію землі дружині мера, як результат - сесія закрита мером. Були випадки, коли депутатам не надавали проектів рішень, питання не розглядалися на комісіях, як результат - недовіра меру.

Дехто просто не хоче вчитися на помилках і пре як танк прикриваючись судами, владою і правоохоронними органами.

пʼятниця, 2 грудня 2011 р.

В Збаражі намічається крах самоврядування


Здавалося, що абсурдним рішенням регіоналів вже настав кінець, що після узаконення тушкування депутатів, ув’язнення лідерів опозиції, спорудження стадіонів руками учнів, обкрадання підприємців, чорнобильців, афганців і інших верств населення їм уже нічого не потрібно у судової гілки влади, яка приймає рішення іменем України. Проте не тут-то було, мер Збаража, після залякування і спроб фізичної розправи над депутатами, таки знайшов спосіб як заставити народних обранців прийняти бюджет ще раз, щоб передбачити статті фінансування на його забаганки. Це мабуть нонсенс у судочинстві — міський голова подався в суд, щоб зобов’язати міську раду прийняти бюджет. Так як бюджет приймають депутати, то можна сказати, що мер просить суд зобов’язати депутатів голосувати так як це йому потрібно. 

Також мер хоче заставити депутатський корпус прийняти звіт по виконанню бюджету за 2010 рік. Оскільки, депутатам протягом року не були надані документи по бюджету за попередній рік, не передали жодних рішень міської ради попереднього скликання, то логічно, що мер вживає всі можливі методи, щоб заставити депутатів закривати очі на всю його недолугість в управлінні містом і приймати такі рішення, які потрібно для подальшого розкрадання міської казни.

Чомусь мовчить прокуратура, яка дала відповідь, що депутати прийняли бюджет ще в січні місяці, але не ясно чому він не виконується. Проте в прокуратурі мають час, щоб тягати депутатів на дачу свідчень по голосуванню. Як виявляється — депутат, по першому дзвінку мера, має звітувати перед прокуратурою про голосування на сесії.

На 26 грудня призначено розгляд справи по позову міського голови. Є варіант, що саме 26 грудня настане крах самоврядування в Україні. Якщо суд прийме рішення в задоволені позову мера, то скоро всі рішення різних рад будуть прийматися суддями, а не депутатами.



вівторок, 29 листопада 2011 р.

Депутата райради від "партії районів" взяли на хабарі

24 листопада 2011 року правоохоронцями в Тернополі затримано за хабар у розмірі 2000 доларів США керівника комунального підприємства МКП «Збараж», депутата Збаразької районної ради від Партії Регіонів Марка Шафранюка.

За однією з версій затриманий обіцяв за цю суму допомогти з приватизацією приміщення за адресою майдан Франка,38. Приватизаація мала «вирішитись» в обхід сесійного засідання.


Враховуючи, що сам депутат у дуже тісних стосунках з мером Збаража і про їхні спільні сприяння у приватизації будинків в центрі міста говорять давно, то не дивно, що нарешті когось з них таки взяли на гарячому.

Нагадаю, що депутатам міської ради не надали документів попереднього скликання, коли і було приватизовано значну частину приміщень на майдані І.Франка.

середа, 23 листопада 2011 р.

Стадіон-привид, або де гроші на святкування 800-річчя Збаража?

Уже всі і забули, що давнє місто Збараж відсвяткувало своїх 800 років. Усе йде тихим ходом, усі в очікуванні зими... Рік, який передбачав для міста багато здобтків і надбань закінчується, а багато здобутків, що мало отримати місто на свій ювілей так і залишиться в спогадах збаражан і на різних урядових документах. 

Так, згідно розпорядження кабміну від 15 вересня 2010 р. №1844-р, було затверджено план заходів з підготовки та відзначення 800-річчя заснування м. Збараж Тернопільської області. Текст розпорядження тут.

Згідно цього розпорядження місто мало неабияк оновитися, реконструююватися, обзавестися очисними спорудами і полігоном для твердих побутових відходів. 

Якби там не було, але значну частину з цього переліку таки виконано. Деякі роботи і досі тривають, але чомусь ніхто не хоче сказати, чому місто так і не отримало очисних споруд? Чому не відремонтовані дахи будунків, які з року в рік йдуть під землю і будь-які інші ремонти потребують заміни даху? Де полігон для твердих побутових відходів?

Проте місто отримало грандіозний подарунок - стадіон. Стадіон, який не був передбачений в жодних планах чи бюджетах. Можливо, що на цей стадіон і документації ніякої нема, але якби там не було, але це є великий плюс, що в наш час без жодної копійки з бюджету з’являються такі от стадіони. Досі залишається не зрозумілим, чому не робилися в місті об’єкти, які були передбачені Кабінетом міністрів і чому залучалися учні до будівництва стадіону, який ніхто не постановляв робити і ніхто не приймав цей об’єкт після виконаних робіт. 

Також РДА не хоче відповідати, скільки грошей і на які об’єкти було витрачено. Вони вирішили, що їм простіше не відповідати на депутатське звернення і просто ігнорувати норми закону, ніж показати людям на що були потречені бюджетні гроші.



Тепер прийдеться провіряти, як ставиться до такого приховування витрат бюджетних коштів наша доблесна і всюдисуща прокуратура:



Треба чекати відповіді з прокуратури, може хоч за їх сприяння щось проясниться...

вівторок, 15 листопада 2011 р.

Нема ремонту міськради - нема бюджету?

Уже і перший сніг випав, а Збараж досі без бюджету. Не зовсім так, бюджет прийнятий, але чомусь не подається на виконання. Як би депутати не старилися, але комусь дуже не хочеться, щоб рішення міської ради приймали депутати, як це має бути законно, а щоб все рішалося одноосібно місцевим диктатором, який ніяк не хоче покинути крісло міського голови.

Проблема мабуть у тому, що депутати, ще в січні місяці, внесли певні зміни в бюджет, який пропонував міський голова. Зміни не значні, лише зняли 150 000 грн., які були передбачені на ремонт фасаду міськради і перекинули їх на благоустрій.

Якби там не було з бюджетом, але міська рада напередодні Дня міста таки оновилася. Цікаво, чи така мала бути омріяна мером реконструкція міськради на яку він передбачив 150 000 грн? 


Роботи виконані в кращих традиціях радянського союзу, ту частину, що видно проходячи повз раду оновили, про решту забули, там ж ніхто не дивиться і може не помітить.


Станом на 14.11.11, бюджет міста таки не виконується. Можливо міський голова, який вже поновлений на своїй посаді (хоча і не виконуючи повноваження міського голови йому ніхто не заважав утримувати печатку, видавати розпорядження, збирати нелегітимний виконком) хоче, щоб депутати приймали бюджет ще раз, в якому таки передбачено 150000грн. на таке от новолення будівлі?

вівторок, 18 жовтня 2011 р.

Святкування 800-річчя Збаража. Інший погляд.


800 – річчя Збаража. Свято, що народилося у великих потугах.

Слова вітання, співи, танці, гарбузовий замок, неперевершені вироби народних умільців, театралізоване дійство битви під Збаразьким замком, відкриття оновленого стадіону, спортивно-бойове шоу, авіа-шоу, концерт та феєрверк. Багато коштів, праці, муштри і примусу. Для такого містечка, як Збараж, здавалося б, видовище непогане. Та якби не але…

Під час годинного беззмістовного вихваляння під замком голови Тернопільської ОДА Хоптяного про любов до України, про все зроблене-перероблене та безмежні плани на майбутнє, гості та збаражці покірно «дивились і мовчали, і мовчки чухали чуби».Так покірно стояли і під мостом перед замком, так, як до замку заходити не у свій час грішній людині – зась. Тут був пропускний пункт – їхня міліція, що їх береже. Наказ не впускати - в замку святкують VIP персони і святкуючи бояться людей, бо знають, що свідомі збаражчани прогнилу, окупаційну, виконавчу владу області, району та міста ненавидять всім своїм єством.

Не потрапили до замку - мандруємо на багатообіцяючий стадіон. Його ж будували і грішні , і праведні: вдень – найвище «начхальство» з усіма, хто покірний, вночі – зечки з Доброводівської колонії. Тому і стіна впала в приміщенні на стадіоні – лебідь, рак і щука перестаралися.

Напередоднi свята депутати від ВО «Свобода» звернулися до правоохоронних органів iз заявою, що стадіон знаходиться в стадiї незавершеного будівництва, яке ведеться без проектів, нелiцензованими фiрмами i на даний час не здане в експлуатацію. Проводити масовi заходи на такому об’єкi заборонено, так як це небезпечно для життя та здоров’я людей. Та наша з вами небезпека – це не їхні проблеми. Паяцтво мусить відбутися.

Отже, час відкриття стадіону. Здається, стій, дивись та тішся. Та розум не дозволяє.

Морозяний вітер, дощ інколи зі снігом. Ригіонали і їх прислужники тепло зодягнені, щасливі – у них свято. Перед ними маленькі діти у вишиванках, без головних уборів, скрутилися в калачики, тремтять, розтирають руки; докупи стулилися, як бджоли у вулику, дівчатка – мажоретки з оголеними плечима в коротеньких спідничках, (танцівниці з Вишнівецького будинку культури). Це результат того, що є у нас влада, яка безмежно дбає про здоров’я нації, це результат того, що у нас є слабодухі покірні раби. Здоров’я дітей для них не важливе, основне - похвала за слухняність (бо з роботи виженуть). Експеримент над дітьми, що тривав до трьох годин, для багатьох учнів закінчився плачевно.


Далі святкове дійство для збаражців. Приблизно о 21.00 годині хлопці в «рожевих беретах» розкидають по сторонах гостей, місцевих жителів, прочищають владі дорогу, що йде, повзе чи несуть зі святкування Дня міста - ВОНИ їдуть додому. Добре, що не танком, а то б і переїхали. А далі видовища, видовища – це все за наші «добровільно» забрані та вкрадені гроші. 

Відсвяткували. Потішилися. А реальність зовсім не святкова. Чому ж влада вклала необдумано кошти? Збараж – єдине місто в Україні, де бюджет і досі не підписаний. В цьому має свій інтерес влада і прокуратура.

Вже вдруге в цьому році «сильні світу сього» випробовують працівників комунальних установ на покірність: вимкнуті телефони, міська рада від’єднана від електромережі, на черзі дитячі садки: знову працівникам зарплатні не виплачують, за продукти і промислові товари постачальникам не оплачено пів року, плоти розвалюються, дахи діряві, на місці ринв росте висока трава. Принцип комунізму - все «найкраще» дітям. 

Більше запитань ніж відповідей, оскільки розпорядженням кабміну було визначено план заходів щодо святкування 800-річчя Збаража, то хочеться взнати, а де обіцяні очисні споруди, полігон для твердих побутових відходів, капітальні ремонти дахів безлічі будинків, капітальні ремонти доріг, хто і на що потратив гроші???


середа, 12 жовтня 2011 р.

800-річчя Збаража. А проблеми залишаються невирішеними.

Цими вихідними (15-16 жовтня) у Збаражі пройдуть офіційні святкування до 800-річчя міста, програму святкування можна переглянути тут. Місто привели до досить незвичного вигляду. Все підкрасили, підмалювали, ну як в кращих традиціях комунізму, головне, щоб зовні все виглядало. 

Ніби все добре йде, в загальному плані. Мають новий-старий стадіон відкривати, будівництво якого виглядало досить дивним чином, але зробленої роботи важко не оцінити. Назвали це народною будовою і всіх "охочих" зігнали на будову. Не обійшлося без маленьких інцидентів, детальніше про це тут. Оскільки правоохоронні органи не бачить ніяких ознак злочину, то будемо вважати, що так воно і є.

Проте чомусь усі намагаються мовчати, що Збараж досі не має бюджету, точніше він його має, але хтось дуже не хоче, щоб бюджет працював.
Ще в грудні минулого року міському голові міста Збаража депутати міської ради висловили недовіру. Але міський голова не рухувався з думкою депутатів до того, то і не дивно, що залишати крісло не захотів з оголошенням недовіри. Почалася судова тяганина, яка триває і досі. Депутати, міський голова, районний прокурор, голова райадміністрації і юристи - усі по різному трактують рішення судів... Так сталося, що депутати і мер почали працювати окремо, депутати приймали рішення, а екс-мер вперто ховав печатку і не пропечатував рішення. Це ж сталося і з бюджетом, депутати його прийняли, а мер рішив, що поки він не буде одноосібно керувати містом, то місто може і без бюджету пожити.

30 вересня 2011 року рішенням міської ради печатку, яку світ не бачив більше як пів року, визнано втраченою. Прийшлося депутатам робити нову печатку міської ради. Тепер вже рішення печатаються новою печаткою. Громадяни, які довгий час чекали на рішення, нарешті отримали їх на руки. Але з бюджетом все далі складно. Казначейство чекає відповіді з прокуратури по законності нової печатки. Хоча із міліції уже прийшла їм відповідь, що не вбачається порушення закону у тому, що міська рада виготовила нову печатку. Яку ще відповідь від прокуратури треба казначейству не відомо.

Про те, що місто без бюджету, а 1/12 уже закінчилася чомусь мовчать  у райраді і райадміністрації. Саму міську раду уже відключили від електромережі за неоплату. Так як більшість працівників не сидять в кабінетах, а працюють на вищезгадані народній будові, то не відчувають незручності в роботі. На черзі дитячі садочки, їм дали час до понеділка, от день міста в суботу і неділю відгуляють і почнеться цікаве життя , але станом на понеділок уже всі забуть про Збараж з його невирішеними проблемами.

вівторок, 11 жовтня 2011 р.

Як український суддя в Страсбурзі погуляв

Справа уже майже річної давності, але все таки буде цікаво...
"За інформацією, розміщеною на офіційному сайті Верховного Суду, з 26 по 29 січня 2011 року, голова Верховного Суду Василь Онопенко перебував з офіційним візитом в Європейському суді з прав людини в Страсбурзі."




































Звичайна робоча поїздка, нічого дивного, але...



































За незначну суму 4 200 євро (45 тисяч гривень) на добу, суддя Онопенко скромно розмістився в розкішних апартаментах «Єлисей-Престиж» з видом на Єлисейський палац Президента Франції. Для заможної України це навіть не сума для головного судді України. 


Згідно рахунку, до себе в номер він замовив пляшку колекційного віскі «Далмор Кандела», вартістю 9 тисяч 700 євро, як говориться в рекламі - «Чудовий бленд найбільш старих збережених у світі запасів високогірного віскі, що включає розливи 1868, 1878, 1909, 1922, 1939 і 1951 років »та півкілограма добірної чорної ікри за 1080 євро (тут реклама не потрібна). Потім пішли елітне шампанське, гастрономічні витребеньки з жарких країн - все разом обійшлося у півмільйона гривень.

Це ще далеко не весь перелік службової поїздки. Питання в тому, чи справді міг собі позволити Онопенко так розкидатися грошима?

Чек в загальному цікавий. Коли ця інфа з’явилася в неті, то усі казали, що це замовлення ПР, аби усунути бютівця і поставити свого донецького судд. Але ніхто Онопенка не усунув і він далі Голова Верховного суду України. 

Отож, підроблений чек чи ні залишається на розсуд кожного. 
 

800-річчя Збаража. Програма.

Нарешті дочекалися. 800-річчя Збаража відзначатимуть 15-16 жовтня.

Програма на 15 жовтня:

11.00 на території призамкового парку, стартує фестиваль галицько-волинських страв «ФЕСТ ГАРБУЗ».

13.00 розпочнеться урочиста хода учасників відзначення 800-річчя м.Збараж, учасників ІХ Всеукраїнського фестивалю козацької пісні «Байда» та учасників Великої ради Українського козацтва.

13.30 на території призамкового парку, розпочнеться театралізоване мистецьке дійство та урочисте відкриття ІХ Всеукраїнського фестивалю козацької пісні «Байда».
Участь в імпрезі братимуть клуби історичної реконструкції, які відтворять сторінки облоги Збаразького замку.

14.30 церемонія погашення Всеукраїнської поштової марки «Збаражу-800», пройде у Збаразькому замку, де також буде діяти тематична виставка марок.


16.00 гості та учасники свята зберуться на центральному стадіоні м.Збараж, де відбудеться театралізоване дійство «Сивочолий Збараж-витязь». Доповнить його видовищне спортивно-бойове шоу, а також – концерт зірок української естради.

22.00 святковий феєрверк і лазерне шоу.


16 жовтня:
По завершенні святкових Богослужіння в храмах міста та району, свою роботу продовжить ІХ Всеукраїнський фестиваль козацької пісні «Байда» та фестиваль галицько-волинських страв.

14.00 нагородження та гала-концерт переможців фестивалю «Байда».

16.00 відбудеться молодіжне мистецьке дійство «Збаразькі забави».



субота, 8 жовтня 2011 р.

Тоталітарну країну будуємо, уже сьогодні!


Випадково натрапив в просторах інтернету на статтю про тоталітаризм у ХХ столітті. Частоково переглянув текст, помітив давно знайомі, ще із шкільної парти, ознаки тоталітаризму і виникла ідея: проаналізувати, наскільки тоталітарний у нас сьогодні режим згідно цих пунктів і чи має правління Януковича  хоч якесь відношення до тоталітаризму.

Отож, перша з ознак тоталітаризму — форма втілення утопічної ідеї. Ну, в ПР як такої ідеї немає. Крім, усім відомого, “покращення життя вже сьогодні”, нічого не пригадується. Останнім часом стає дивно, як партії без жодних цікавих ідей приходять до влади. 

Рухаємося далі, друга ознака: нічим не обмежене насильство, диктатура і терор для досягнення цілей. Сила - головний аргумент, а мета виправдовує засоби. В цьому напрямку і йдемо. Якщо порахувати, наскільки роботи побільшало у бійців “беркуту” і міліції, то без насильства із правоохоронних органів уже б давно верховну зраду розібрали на каміння, а її місцеву фауну розвішали б по всій країні. Постійні репресії проти опозиції, майже щоденні  затримання незгідних, переслідування, погрози, ув’язнення, обшуки... Чого лише вартий проїзд кортежу прем’єр-міністра Пахла.


Постійне скорочення ЗСУ і збільшення фінансування на СБУ, прокуратуру і міліції лише підтверджує страх влади перед власним народ.
 
Перераховувати можна довго, але насильство з боку влади помітили мабуть всі...





Пункт три: тоталітарний контроль над усім суспільним життям, його уніфікація відповідно до пануючої ідеології правлячої партії, яка володіє монопольним правом на політичну діяльність. Заборона політичної й будь-якої іншої опозиції та вільнодумства.

Даний пункт реалізується по повній мірі. Саме виключне право на політичну діяльність ПР починає впроваджуватися в Україні. Не знаю, як по інших областях, але, вже, в деяких заставляють таки вступати в ПР, аби не лишитися роботи. Різні судилища над опозиціонерами, заборони мирних акцій, підняття прохідного бар’єру до ВР демонструють бажання регіоналів усунути всіх політичних конкурентів. Відбирання ліцензій у опозиційних каналів лише — перехідний етап становлення тотального контролю, не дивно, якщо скоро за інтернет візьмуться. Мабуть, дехто пам’ятає, як видалялися відео з Януковичем і вінком-терористом. 

Далі, пунк 4: перетворення всієї власності в державну або у власність слухняних підприємців: неможливість або надзвичайна складність вияву особистої ініціативи у господарській діяльності.
 
 
А як назвати їхнє бажання продати землю сільськогосподарського призначення? Адже усім відомо, що прості українці не зможуть її купити. Це ж саме, зараз, хочуть зробити із Почаївською лаврою... А постійні нальоти на підприємців — послідовні кроки у прихватизації і контролю над усім бізнесом в країні. Податковий кодекс і пенсійна реформа аж ніяк не спростовують намірів влади у придушенні вільного і не підконтрольного їм бізнесу. 


Далі, п’ятий пункт: тотальний контроль над особистістю, повне її підпорядкування і підкорення державі, чиновницьке свавілля від імені держави. Створення системи всебічного і постійного впливу на особистість через школу, сім'ю, засоби масової інформації, державні й громадські організації, діяльність яких повністю контролюється партдержапаратом.
 
Досить цікаво виходить, переписування підручників історії, дозвіл лише тим каналам, які вигідні владі, постійні закриття і репресії проти молодіжних і громадських організацій (затримання тризубців, ліквідування "Патріоту України", судові позови проти МНК, реанімація комуністичної гри “зарниця”...), знищення української мови, намагання відтворити комуністичні свята — перманентне зомбування усіма можливими засобами.


Шість: тотальний контроль над духовним життям і творчістю.

Не знаю, як зараз із творчістю, але церкву влада підтримує одну, як і та церкву владу. УПК московського патріархату пропагується і всебічно підтримується владою. Це далеко не тотальний контроль, але в туди прямуємо.
 
Сім: культ особи вождя і перетворення більшості населення в натовп, слухняний його волі.

Здавалося б, який культ особи із підстреленого яйцем і вінком прибитого? Але і тут не все так просто, з ним вже ікони малюють.



 

 
Далі, вісім: послідовний антилібералізм та антидемократизм.
Голосування за помахом руки Чечетова і кнопкодавство мабуть не лишає місця ніякій демократії.


  Дев’ять: месіанство - віра в життя месії, надлюдини, яка здатна все вирішити. 
 Ну хоч тут нічого не спостерігається. 

 

І останній пункт: матеріальне й духовне усамітнення (обособления, автаркія) та самоізоляція.

Дивним чином навколо усіх об’єктів де є “обранці і слуги” народу виростають мури.

Отож, із десяти пунктів по шести у нас тоталітарна країна, ще по двох наполовину і по двоху немає ніяких заперечень. 
Тоталітарне покращення життя вже сьогодні...

понеділок, 26 вересня 2011 р.

Бюджет блокується, стадіон будують… учні!

Довгоочікуваний день міста Збаража уже асоціюється у із горизонтом, до якого постійно йдемо, Та він вперто не наближається. З весни перенесли свято на 2 жовтня,з 2 – на 14 жовтня, а може взимку буде, якщо буде... А й справді, що святкувати і де, хіба що в загадженому,брудному, обкраденому місті без бюджету. За власні кошти вже й печатку депутати виготовили, щоб запустити бюджет. Та правоохоронні органи тепер будуть шукати винного, злочинця, хто посмів і для чого зробив печатку. Нуворишам при владі БЮДЖЕТ не потрібен, головне свої капітали, свій бізнес і свої інтереси.

Отже, частина святкової програми Дня міста має відбуватися на реконструйованому Збаразькому центральному стадіоні, от тільки методи реконструкції не дуже тішать. З наказу керівників адміністрації та районної ради до будівельних робіт залучено учнів ПТУ - все у кращих традиціях радянського союзу, що ж не зробиш, щоб вислужитися.

Депутати від ВО «Свобода» звернулися до правоохоронних органів, щоб вияснили ситуацію, чому неповнолітні працюють на стадіоні, і щоб покарали винних. Адже наслідок робіт - пробита нога в студента, якого «швидка» привезла додому, пробита рука і потовчені пальці від ударів каміння. Але матері мовчать, бо дітям треба якось закінчити навчання. І ВІД ТОГО усім добре і тепло. Робота ж робиться – ЦІНОЮ ЗДОРОВ’Я ДІТЕЙ. Гроші економляться – в свої кишені.

Та й більше того, голова райадміністрації звинувачує депутатів і саботажі будівництва стадіону. Спочатку керівництво району запевняло, що учні проходять практику і нічого дивного, що роблять це на території об’єкту на якому повними темпами йде будівництво. Проте, як виявилося, учні вчаться на автослюсарів і проходити практику на будівництві не можуть, хоча це не зразу вдалося зрозуміти голові райадміністарції. Оскільки справа могла погано повернутися для експлуататорів, то вони вирішили оправдатися через місцеву газету, заявивши, що учні там займалися благоустроєм, а депутати лише намагаються зірвати будівництво стадіону. Місцеві кореспонденти навіть не намагалися висвітлити точку зору свободівців. Але, якби там не було, учнів більше не заставляють працювати у навчальний час на будівництві стадіону.

Відео: http://www.youtube.com/watch?v=RFKFK8IpjvI

http://vikna.stb.ua/news/2011/9/28/76293/   (Репортаж СТБ про ці події)

понеділок, 19 вересня 2011 р.

Піратська партія набрала 9% голосів на виборах в Берліні

За попередніми даними “Pirate Party” набрала близько 9% і притендує на 15 місць в берлінському парламенті. Результат став неочікуваним і для самої партії, яка проводили агітацію переважно через інтернет і потратила відносно мало коштів.
Піратська партія виступає за вільний доступ до інтернет-контенту, безплатний Wi-Fi, безплатний громадський транспорт, відкриття в інтернеті інформації по адміністративних процедурах.

http://www.iol.co.za/news/world/geeks-sail-into-berlin-parliament-1.1140020?showComments=true

четвер, 4 серпня 2011 р.

Американців штрафують за спасіння птахів

Американку, із штату Вірджинія, оштрафували за те, що її 11-ти річна дочка надала допомогу пташеняті дятла. Сума штрафу 535 доларів, але діло мабуть не так у штрафі, як у самому факту стягнення штрафу.

Дитина врятувала пташення від кота і вирішила надати йому допомогу. Повідомили природоохоронну службу, американці, як не як, а за два тижні отримали штраф. Як виявляється в них заборонено утримання птахів в неволі і їх транспортування.

Мабуть важко вижити в америці не будучи ознайомленим із законами :))

понеділок, 11 липня 2011 р.

Anti-PowerPoint Party

Швейцарські активісти організували політичну партію Anti-PowerPoint Party (APPP) - міжнародний рух, покликаний згуртувати всіх, хто готовий боротися з диявольською програмою PowerPoint.

PowerPoint не тільки шкодить психічному здоров'ю офісних працівників, але і завдає серйозної шкоди економіці. За грубими підрахунками APPP, тільки в маленькій Швейцарії збиток від витраченого марно часу становить 2,1 млрд франків (€ 1750000000) на рік, а для всіх країнах Європи ця цифра зростає до € 110 млрд. (Розрахунок заснований на сміливому припущенні, що 85% часу для учасників презентації пропадає даремно).

Швейцарська політична система дозволяє будь-якому громадянину ініціювати національний референдум на будь-яку тему, якщо він збере 100 000 підписів за проведення референдуму. APPP має намір зробити це і винести на голосування питання про заборону на території Швейцарії використання PowerPoint і будь-якого іншого ПО для проведення презентацій.

Сайт партії: http://www.anti-powerpoint-party.com/

вівторок, 5 липня 2011 р.

Піратський контент і соцмережі

Ні для кого не секрет, що «ВКонтакте» є одною з найбільших піратських соцмереж в світі, а можливо і сайтом з найбільшим вмістом піратського контенту. Не дивно, що з цим ресурсом ніхто не хоче мати спільних справ. Проте, лише завдяки шаровим аудіо і відео, контакти набирають популярності і втримують юзерів. Дивно, що стільки часу ніхто не судився з Дуровим і його витвором…
Але судові спори йдуть. Наразі між «ВКонтакте» і Gala Records/EMI з весни цього року за незаконне розміщення «ВКонтакте» пісень Infinity і МакSим. Єдине, що залишилося «ВКонтакте», то це розкрити ІР-адреси користувачів, які розмістили піратський контент. Gala Records/EMI вимагає немало-небагато – 1.15 мільйони рублів, адміністрація «ВКонтакте» вважає, що штраф повинні платити користувачі соцмережі, а не сама соцмережа.
Цікавий не сам судовий процес, а неможливість адміністрації захистити користувачів, яким було надані і створені усі умови до поширення піратського контенту. Це мабуть лише початки судових розбором із «ВКонтакте».
Проте соцмережа таки хоче жити і починає якось наводити порядок видаляючи піратські копії фільмів. Мабуть, з часом, візьмуться і за аудіо записи, але чи будуть там триматися користувачі, коли пропадуть шарові фільми і пісні???

середа, 29 червня 2011 р.

Пам’ятна монета до 800-річчя Збаража

Національний банк України, продовжуючи серію “Стародавні міста України”, 30 червня  вводить  в  обіг пам’ятну  монету “800 років м. Збараж” номіналом  5 гривень.

 

вівторок, 28 червня 2011 р.

Трохи про Skype, Microsoft i VoIP


    Усі вже чули, що Microsoft купив Skype за символічні $8,5 млрд. Це найбільша покупка софтверного гіганта, яка дає можливість стати лідером в області VoIP. Нагадаю, що Skype — це безплатне програмне забезпечення із закритим кодом, яке забезпечує шифрований голосовий зв’язок через Інтернет між комп’ютерами (VoIP) і т.д. А тепер саме цікаве про VoIP...
     Патентне відомство США опублікувало патентну заявку компанії Microsoft №20110153809 від 23 грудня 2009 року, в якій описується система під назвою "Legal Intercept" для «прихованого запису комунікацій». Як сказано в описі системи, канал прослушки з модулем запису (recording agent) встановлюються шляхом модифікації даних в запиті на встановлення з'єднання. У результаті такої модифікації VoIP-протокол встановлює з'єднання вже по прослуховувати канали.
     Дивно, але чому ж то Microsoft подавав за’явку на даний патент задовго до купівлі Skype? Без самої купівлі Skype він був би просто непотрібний. І як тепер бути із шифрованим каналом, який далі залишається шифрованим, але все записується агентом?..

середа, 13 квітня 2011 р.

Три кроки

Пройшло більше року, як тішимося новим президентом. Мабуть усі погодяться, що рік його правління був провальним. Навіть на сході, якщо і була в нього підтримка і певний рейтинг, то і там вже багато не задоволенні, що його вибрали.

Уже декілька раз чув таку от таку історію... Зараз з Януковичем працюють класні політтехнологи. Щоб його рейтинг трохи виріс, або хоч втримався на плаву вони йому радятть вирішити такі справи:

1. Довести діло Гонгадзе до кінця, навіть якщо прийдеться потягати, а то і посадити Кучму, довести до логічного завершення в щоб це не стало.

2. Доказати, що отруєння Ющенко було не що інше як піар хід, а значить вся революція не більше певного проекту США, чи ще когось.

3. Приписати Тимошенко зраду національних інтересів.


Звучить звичайно смішновато, але можливо щось в тих чутках і є...

пʼятниця, 8 квітня 2011 р.

Тернопільська міська рада заборонила продаж алкоголю у нічний час

    8 квітня на сьомій сесії Тернопільської міської ради шостого скликання депутати прийняли рішення про впорядкування продажу пива, слабоалкогольних та алкогольних напоїв в роздрібній торгівельній мережі міста. Тепер з 22 год. вечора до 8 год. ранку заборонено продаж пива (крім безалкогольного), слабоалкогольних та алкогольних напоїв в торгівельній мережі міста, за винятком ресторанів.
    Таким чином, вважає депутат міської ради Михайло Головко, у Тернополі подолають злочинність.
-        Статистика скоєння злочинів у стані алкогольного сп’яніння останнім часом збільшилась. Також і серед неповнолітніх. І особливо багато таких випадків стається у нічний час, – розповів депутат.
-        Є звернення церковних громад, є звернення керівництва Міністерства внутрішніх справ в Тернопільській області з проханням прийняти це рішення. Це рішення знаходилося більше 30 днів на обговоренні. Воно було оприлюднене, пройшло процедуру громадських обговорень. 90% відгуків йдуть схвальні, в підтримку цього рішення. Ми врахували ті думки, які подавали тернополяни. Першочерговий варіант, який був спочатку оприлюднений, він сьогодні досить сильно змінився. На сесію вже виноситься варіант, де врахована думка тернополян, врахована думка і депутатського корпусу, і думка членів виконавчого комітету.
Таким рішенням Тернопіль продовжує практику своїх сусідів: Львова, Івано-Франківська, Ужгорода, де вже ефективно діють схожі проекти.

http://politiko.ua/blogpost58491

четвер, 7 квітня 2011 р.

Звернення депутатів Збаразької міської ради



Шановні виборці Збаража ! 
    31 жовтня 2010 року Ви вдруге обрали очільником міста Збаража Бочарова М.Г. Мабуть, вибір цей був зроблений Вами без детального аналізу його діянь за попередню каденцію.


Але такий аналіз був зроблений депутатами міської ради і як наслідок - 24 грудня 2010 року 2/3 депутатського складу висловили мерові недовіру. Міський голова одразу ж звернувся до суду. І суд у той же день !? ухвалив Ухвалу по забезпеченню позову про визнання рішення №36 від 24 грудня 2010 року «Про дострокове припинення повноважень міського голови м.Збаража Бочарова М.Г.» нечинним, зупинив дію даного рішення і забо­ронив вчиняти будь-які дії, щодо його офіційного оприлюднення. Дана Ухвала від 28 грудня 2010 року не вступила в законну силу, так як була оскаржена депутатами міської ради в Львівському апеляційному адміні­стративному суді.


І, ось 15 березня 2011 року Львівський апеляційний адміністративний суд задовільнив апеляційну скаргу депутатів Збаразької міської ради: скасував Ухвалу Збаразького районного суду від 28.12.2010року «Про забезпечення позову по справі за позовом Бочарова М.Г. до Збаразької міської ради про визнання рішення другої сесії Збаразької міської ради шостого скликання від 24.12.2010 року №36 нечинним» та постановив нову , якою Бочарову М.Г. в задоволенні позову відмовити . То ж чи чинний мер Збаража?


Де юре - ні, де-факто - він в черговий раз порушує Законодавство!!! А саме, не будучи мером - утримує печатку міської ради, скликає виконавчий комітет попереднього скликання. Правоохоронні органи бездіяльні щодо даної ситуації, не на стороні законів України. Хто ж розставить всі кіцеві крапки?


вівторок, 5 квітня 2011 р.

Із Закону "Про інформацію"...


     Мабуть усі вже чули, що 9 травня вступають в силу два резонансні закони “Про доступ до публічної інформації” та “Про інформацію”. Як заявили в адміністрації Президента ці закони стануть важливими інструментами у боротьбі з корупцією. Наразі ознайомився тільки із Законом “Про інформацію”, але чомусь глибоко сумніваюся, що ці закони справді подолають корупцію, але наразі не про це.
      Переглянувши Закон “Про інформацію” виникло декілька запитань і припущень. Сам закон можна знайти за посиланням: http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=2938-17
 
      Отож, із статті 6, пункт 2:
    Право на інформацію може бути обмежене законом в інтересах національної безпеки, територіальної цілісності або громадського порядку, з метою запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоров'я населення, для захисту репутації або прав інших людей, для запобігання розголошенню інформації, одержаної конфіденційно, або для підтримання авторитету і неупередженості правосуддя.
      От цікаво, чи різні статті в соціальних мережах, які будуть спонукати людей долучатися до масових акцій протесту будуть відноситися до категорії, які загрожують громадському порядку і призводять до заворушень? Питань нема, що національна безпека перш за все, але чомусь в нас національна безпека це тільки безпека провладної банди і не більше. Під цю статтю можна буде підігнати дуже багато варіантів. Щось не дуже ясно із висловом “для підтримання авторитету і неупередженості правосуддя”, усі і так знають, яке в нас правосуддя. Закони мав бути інструментом в боротьбі з корупцією, а тут виходить, що буде служити ширмою для корупційних схем. Можливо я щось не так зрозумів, то поправте...

       Із статті 11, пункт 2:
    Не допускаються збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та захисту прав людини. До конфіденційної інформації про фізичну особу належать, зокрема, дані про її національність, освіту, сімейний стан, релігійні переконання, стан здоров'я, а також адреса, дата і місце народження.
      Тут майже все зрозуміли, от тільки тепер потрібно буде весь час підписувати різні папірчики, що даєш згоду на збирання конфіденційної інформації, так як освіта, адреса, дата і місце народження дуже часто потрібно зазначати. Знову ж національна безпека перш за все, але наскільки знаю, то національної безпекою займається Служба Безпеки України, але чим ця служба реально займається мабуть пояснювати не варто. Інколи вони присутні при таких подіях і в таких місцях, що дуже важко сюди приліпити національну безпеку. І ще таке, від коли це конфіденційна інформація має щось до економічного добробуту? Я чогось не розумію, або це лише зайва причина зібрати інформацію про особу і вписатися в цей закон?

      І ще таке, із статті 29, пункт 1:
     Інформація з обмеженим доступом може бути поширена, якщо вона є суспільно необхідною, тобто є предметом суспільного інтересу, і право громадськості знати цю інформацію переважає потенційну шкоду від її поширення.
Просто цікаво, якими критеріями буде керуватися суд у визначені чи є інформація суспільно необхідною чи — ні.

понеділок, 4 квітня 2011 р.


04-04-2011 14:12  Зараз відбувається бандитський напад на авторинок, який знаходиться у Києві на бульварі Перова. Братки зносять кіоски та трощать їх разом з товаром. Причому поряд з бандитами так само діють працівники благоустрою та міліції.Підстав такої поведінки (ринок не є стихійним і офіційно зареєсторований) ніхто не пояснює, посвідчення ніхто не показує, своїх прізвищ не називає.Прохання до журналістів і депутатів прибути на місце подій.

04-04-2011 15:36Після того як працівники благоустрою вкрали в одного з торговців київського авторинку причеп, який зник у невідомому напрямку, працівники ринку захопили у кільце двох нападників, не випускаючи їх. У відповідь нападники продемонстрували посвідчення працівників СБУ, але це їм не допомогло, і вони викликали на підмогу міліцію.Також за своїми каналами працівники ринку дізналися, що є наказ швидко зачистити територію, аби до ранку від ринку нічого не лишилось.

04-04-2011 16:10  На київський авторинок на бульварі Перова прибули журналісти, торговці інших ринок та представники Конфедерації вільних профспілок України, які цього дня з"їхалися до Києва на семінар (можливо напад на ринок і стався саме сьогодні, оскільки в понеділок там мало торговців, а найбільш активні торговці були відсутні через відвідини цього семінару). В зв"язку з їх приїздом розгром ринку призупинився, але нападники у формі та без територію ринку не покидають, тому готуються до оборони й мають намір залишатись на ніч. Натхнення їм додало те, що їх не залишили напризволяще, і цей приклад солідарності має стати показовим. Бо якщо сьогодні хтось з торговців вирішить залишитись стороннім спостерігачем через страх втратити робоче місце, то завтра він може його втратити через ліквідацію його ринку, який буде наступним.Так крок за кроком влада готує революцію у країні та свій кінець, адже, наприклад, в Тунісі скинули Президента саме внаслідок хвилювань, які почались через "наїзд" на ринкового торговця, що обурило й підняло на протест його колег.

Хто має якусь інформацію, повідомляйте, поширюйте в інтернеті.

понеділок, 28 березня 2011 р.

Шлях до Євросоюзу

    Уже стільки років йдемо до ЄС, а от тільки ціни наближаються до цін в ЄС. Можливо це лише перші кроки до євроінтеграції, хоча виглядає, що це єдині зміни, які інтегрують нас в ЄС. 
    Національна комісія регулювання електроенергетики першого лютого підвищувала тарифи на 30% для споживачів на електроенергію.  Проте цього підвищення мабуть виявилося замало і з першого квітня ціна виростає ще на 15%. Проте НКРЕ має не мало вагомих аргументів, які пояснюють таку політику їх дій. Пояснюють тим, що населення оплачує лише 1/4 вартості електроенергії, а все решта покривається за рахунок різних підприємств і т.д., що в кінцевому призводить до завишеної ціни на товари, так як в ту ціну входить завишена ціна для них електроенергія.

    Не треба багато рахувати, що дойти до таких висновків:
  • якщо за електроенергію переплачували всякі підприємства, що впливає на ціну кінцевого продукт, то із підняттям цін для населення на 30% мали б ціни на товари, відповідно,  впасти в області 1-5%.
  • якщо ще піднімуть на 15%, то з 1 квітня ціни на товари,порівняно із кінцем січня, мають впасти десь на 1-10% в залежності від виду товару.
    А що ми отримали в кінцевому результаті? Ціна хоч на один товар за останній місяць впала? Виходить, що влада діє наступним чином - знаходить причину підняття цін, тарифів, податків, а підняття цих цін, тарифі, податків не вирішують саму причину.
    Із рекомендацій МВФ ціна ростиме до європейських стандартів і на електроенергію і на газ, а в замін ми отримуватимемо кредити. Хоча не так ми, як нами обраний президент і Ко.

субота, 26 березня 2011 р.

Великі перемоги починаються з маленьких, або як вплинути на місцеву владу

    Майже усі, крім проплачених активістів провладної партії, незадоволені діями влади. Та й ті проплачені прихильники не дуже задоволенні, але пару гривень на деякий час змушують їх повірити у покращення життя вже сьогодні. Змусити “двічі не судимого” і його команду працювати по іншому не так вже й просто. Проте в нас є мінівлада на місцях, в жовтні минулого року майже по всій країні відбулися вибори (не переобирали Тернопільську обласну і Київську міську ради, якщо не помиляюся). Обіцяно було багато, одні були кращі інших, от проблема тільки в тому, що більшість десь пропали після дня виборів.
    Влада робить те, що дозволяє їй народ. Поки не будемо їх контролювати, доти і будуть пропадати гроші із бюджету, доводитися до банкрутства різні об’єкти, а потім приватизуватися за копійки, виділятися шалені гроші на ремонти доріг, а дороги щороку тільки гірші. Прикладів махінацій місцевої влади дуже багато.
    Як же їх спинити і змусити працювати на громаду? Для початку було б не погано заставити місцеву владу звітувати перед громадою, спілкуватися і дослухатися до громади. Згідно Закону України “Про місцеве самоврядування” місцева влада і міський голова підзвітні територіальні громаді. Проблема в тому, що більшість процедур, які мають регламентувати взаємодію громади і місцевої влади мають бути прописані в статуті територіальної громади. Хоча і в більшості міст є такі статути, але про них майже не відомо широкому загалу. Тут приведено опитування, по наявності статуту територіальної громади: http://politiko.ua/poll2021.
    Із Закону України “Про місцеве самоврядування” Стаття 13. Громадські слухання
    1. Територіальна громада має право проводити громадські слухання - зустрічатися з депутатами відповідної ради та посадовими особами місцевого самоврядування, під час яких члени територіальної громади можуть заслуховувати їх, порушувати питання та вносити пропозиції щодо питань місцевого значення, що належать до відання місцевого самоврядування.
    2. Громадські слухання проводяться не рідше одного разу на рік.
    3. Пропозиції, які вносяться за результатами громадськихслухань, підлягають обов'язковому розгляду органами місцевого самоврядування.
   4. Порядок організації громадських слухань визначається статутом територіальної громади.

    Стаття 8. Загальні збори громадян
    1. Загальні збори громадян за місцем проживання є формою їх безпосередньої участі у вирішенні питань місцевого значення.
    2. Рішення загальних зборів громадян враховуються органами місцевого самоврядування в їх діяльності.
    3. Порядок проведення загальних зборів громадян за місцем проживання визначається законом та статутом територіальної громади.

    На жаль більшість не знають про ці реальні важелі впливу на місцеву раду. Ось опитування на рахунок громадських слухань і загальних зборів громадян: http://politiko.ua/poll2019.
    От і виходить, що місцева влада не спілкуючись із громадою приймає рішення без згоди громади, як наслідок людям залишається тільки мітинги, страйки, різні акції.
    Щоб заставити місцеву владу звітувати перед громадою, пропоную в регламент ради внести статтю, що депутати в останній місяць кожного року на громадських слуханнях звітують про виконану роботу за рік. Тут є два варіанти, якщо у Вас не має депутата, який би вніс дане рішення на розгляд ради, то потрібно зробити місцеву ініціативу.

    Стаття 9. Місцеві ініціативи
    1. Члени територіальної громади мають право ініціювати розгляд у раді (в порядку місцевої ініціативи) будь-якого питання, віднесеного до відання місцевого самоврядування.
    2. Порядок внесення місцевої ініціативи на розгляд ради визначається представницьким органом місцевого самоврядування або статутом територіальної громади з урахуванням вимог Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності".
    3. Місцева ініціатива, внесена на розгляд ради у встановленому порядку, підлягає обов'язковому розгляду на відкритому засіданні ради за участю членів ініціативної групи з питань місцевої ініціативи.
    4. Рішення ради, прийняте з питання, внесеного на її розгляд шляхом місцевої ініціативи, обнародується в порядку, встановленому представницьким органом місцевого самоврядування або статутом територіальної громади.